Go back

JOACHIM VAN DAMME KOMT TERUG THUIS!

Tekst: Maarten Van Mieghem - Foto: Gilles Van der Coelden

Joachim Van Damme (31) komt de Beverse rangen versterken en mag zich hierdoor al voor een derde keer een speler van Beveren noemen! De rasechte Bevernaar wordt door geel-blauw een jaar gehuurd van Standard Luik.

SKB is bijzonder blij om het Beverse jeugdproduct opnieuw op de Freethiel te mogen verwelkomen. De verdedigende middenvelder doorliep de jeugdreeksen bij KSK Beveren alvorens in het seizoen 2008-2009 bij de hoofdmacht te debuteren. Bij de fusie in 2010 bleef Van Damme aan boord, twee jaar later stapte hij over naar KV Mechelen. In 2017 kreeg de Beverenboy de kans om op de Freethiel aan zijn comeback te werken. Dat resulteerde in een nieuw contract, Van Damme bleef bij geel-blauw tot de zomer van 2018 om nadien andermaal naar Mechelen te verhuizen. Afgelopen winter maakte hij de overstap naar de Vurige Stede, maar daar bleven speelminuten te vaak uit. SK Beveren is dan ook bijzonder blij dat Standard bereid werd gevonden om Van Damme een jaar aan onze club uit te lenen.

CEO Antoine Gobin: “Weinig spelers in het hedendaagse voetbal vertegenwoordigen hun thuisclub zo goed als Joachim. Zijn kwaliteiten op het veld als een sterke en gezaghebbende figuur op het middenveld en zijn leiderschap in de kleedkamer is iets waar onze club naar op zoek was. De keuze van Joachim om terug te keren naar SKB past perfect bij hem en onze club: we delen dezelfde sportieve doelstellingen op het veld en we weten dat hij de leider kan zijn die we nodig hebben om SKB terug in de harten van alle mensen te brengen. Hij kent niet alleen de andere belangrijke spelers van onze ploeg, maar ook de omgeving en de verwachtingen van de fans. We zijn blij dat Joachim terug bij ons is en hopen dat zijn komst ons helpt om een nieuwe bladzijde in de geschiedenis van SKB te schrijven.”

Welkom thuis, Joachim!

JOACHIM VAN DAMME IS BACK IN BEVEREN!

Joachim Van Damme, a 31-year-old midfielder for Standard, joins Beveren on a one-year loan.

SKB is delighted to welcome the Beveren youth product to the Freethiel once again. In 2009 the defensive midfielder made his debut for the main team of KSK Beveren. Between 2010-2012, Van Damme was a player of Waasland-Beveren. In 2012, he made a transfer to Mechelen. Five years later, Van Damme had the chance to make a comeback at the Freethiel before moving to Mechelen again in 2018. Last winter, the midfielder made the switch to Standard de Liège, but he didn’t get the opportunity to play a lot. SK Beveren is therefore very happy to give him the chance to show his skills at the Freethiel.

CEO Antoine Gobin: “Very few players in football today represent their home club as well as Joachim does with SKB. His qualities on the pitch as a strong and authoritative figure in the middle, and his leadership in the locker room is something that our club has been looking for. Joachim choosing to come home to SKB is the perfect fit for him, our club, and our ecosystem: we share the same sporting objectives on the pitch, and we know that he can be the leader that we’ve needed to help bring back SKB into the hearts of all people in Beveren. He not only knows other key players on our squad, but also the environment and expectations of the Freethiel. We’re excited for Joachim to be back with us, and we hope his arrival helps us all write a new page in SKB’s history.”

Welcome home, Joachim!